Projekty

 

 

KAŽDÉ DIEŤA MÁ PRÁVO NA ÚSPECH

Dopytovo orientovaný  projekt

Kód projektu ITMS2014+: 312011I226

 

 

Základná škola internátna pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Brezolupoch začala dňa 15. februára implementovať projekt s názvom "Každé dieťa má právo na úspech"

 

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Ľudské zdroje.

 

 

Hlavné informácie o projekte:


Operačný program: Ľudské zdroje

Prioritná os: 1. Vzdelávanie

Investičná priorita: 1.1 Zníženie a zabránenie predčasného skončenia školskej dochádzky a podporou prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a stredoškolskému vzdelávaniu vrátane formálnych, neformálnych a bežných spôsobov vzdelávania za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a prípravy

Poskytovateľ pomoci: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán pre operačný program Ľudské zdroje

Časový rámec realizácie projektu: 02/2018 - 12/2020
Cieľová skupina projektu: žiaci ZŠ vrátane so ŠVVP (ISCED 1)
Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu: 31.140,00 €

Cieľ projektu: Cieľom projektu Každé dieťa má právo na úspech je zabezpečenie rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšenie výsledkov a kompetencií žiakov prostredníctvom asistenta učiteľa, ktorého pôsobenie pomôže prekonávať komunikačné a sociálne bariéry vyplývajúce z postihnutia (narušená pozornosť a sebaregulácia pri samostatnej práci, pri získavaní informácii počas frontálneho spôsobu vyučovania, narušené porozumenie, oscilujúce psychomotorické tempo). Pôsobenie asistenta učiteľa v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu bude mať pozitívny vplyv na rozvoj kompetencií žiakov. Vďaka jeho pôsobeniu bude dosiahnutá úroveň ich kompetencií na úrovni dostatočnej pre úspešné absolvovanie všetkých stupňov vzdelávania, udržanie a zlepšenie ich vzdelávacích výsledkov s ohľadom na náročnosť osvojovaného obsahu vzdelávania.

 

Hlavná aktivita projektu:

Podpora inklúzie prostredníctvom asistenta učiteľa pre žiakov so zdravotným znevýhodnením

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo